Start Biblioteka
Biblioteka
WARSZTATY NA UAM w POZNANIU

20180328_16244728 marca członkowie Klubu Miłośników Biblioteki uczestniczyli w warsztatach Walki z Tremą i Publicznych Wystąpień zorganizowanych przez WT UAM w Poznaniu. Zakres zajęć obejmował zagadnienia komunikacji interpersonalnej, przygotowań do wystąpień publicznych, nauki argumentacji.

Więcej…
 
BOOKTALKING – wyniki konkursu

 

Clipboard0112 stycznia w bibliotece szkolnej odbył się szkolny konkurs prezentacji książki metodą Booktalkingu. Booktalking to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Główną zasadą prezentacji książek metodą booktalkingu jest nieujawnianie wszystkich informacji o książce, ale uwzględnianie tylko "kuszących" fragmentów.

Więcej…
 
ŻYCZENIA OD KLUBU MIŁOŚNIKÓW BIBLIOTEKI

pobranePrzed nami najpiękniejszy czas w roku-święta Bożego Narodzenia. Na holu zagościła pięknie udekorowana choinka. Klasy przystrojono świątecznymi akcentami. Jeszcze tylko Wigilijne spotkania klasowe, wspólne śpiewanie kolęd i prezenty pod choinką…   Z okazji nadchodzących świąt Miłośnicy Biblioteki składają całej społeczności Zespołu Szkół życzenia zdrowych, spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia.

Więcej…
 
KONKURS NA STROIK BOŻONARODZENIOWY

20171208_123555W piątek w szkolnej czytelni odbył się konkurs na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy. Do konkursu zgłoszono 9 stroików. Jury w składzie: pani Dyrektor Beata Strama, pan Tomasz Zieliński oraz Zuzanna Płuszka, uczennica klasy 2B, wyróżniło 3 stroiki, przyznając następujące miejsca:

Więcej…
 
PROMOCJA KSIĄŻKI „RADZIM, GRÓD I WIEŚ NAD WARTĄ”

 

DSCN011010 listopada w sali sesyjnej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego w Murowanej Goślinie odbyła się promocja książki „Radzim, gród i wieś nad Wartą”. W spotkaniu wzięli udział autorzy tej niezwykłej publikacji-Dyrektor Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, które wydało książkę, prof. dr hab. Andrzej Marek Wyrwa, zespół naukowców-współautorów wydania, Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina Dariusz Urbański oraz zaproszeni goście.

Więcej…
 
SPOTKANIE AUTORSKIE Z REGINĄ BRETT

 

20171108_1838138 listopada członkowie KMB uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu autorskim. Niezwykłym, ponieważ jego gościem była uwielbiana przez miliony czytelników amerykańska pisarka Regina Brett. Jej książki : „Bóg nigdy nie mruga", „Jesteś cudem", „Bóg zawsze znajdzie ci pracę" oraz „Twój dziennik.

Więcej…
 
„Upoluj swoją książkę” w Bolechowie

 

akcja-czytaj-pl-w-czestochowieBolechowo dołączyło do tysiąca szkół w całej Polsce biorących udział w Czytaj PL – jednej z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo. Od 2 listopada uczniowie szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju mogą do końca miesiąca zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.
Więcej…
 
KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW za nami


książki3Już po raz kolejny wzorem lat ubiegłych biblioteka szkolna zorganizowała kiermasz używanych podręczników. Podpisane i wycenione podręczniki uczniowie przynosili  od pierwszych dni września, a już 11. ruszyła ich sprzedaż. Inicjatywa bibliotekarzy , jak co roku, cieszyła  się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony uczniów, jak i ich rodziców. Nic w tym dziwnego, skoro komplet nowych podręczników to koszt rzędu kilkuset złotych.

Więcej…
 
3. Poznański Festiwal Kryminału GRANDA

 

logoZa nami trzecia edycja Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA. Tegoroczne spotkania przebiegały pod hasłami TEJEMNICA-KARA-WINA.
Udział w festiwalu stał się stałym punktem programu Koła Miłośników Biblioteki. 22 września uczestniczyliśmy w wykładzie p. prof. Teresy Gardockiej zatytułowanym „Bestie, zbrodniarze, zabójcy, niepoczytalni-jak stopniuje się zło? Pani profesor jest prawnikiem z zakresu prawa i postępowania karnego, zajmuje się również problematyką podstawowych wolności i praw człowieka.

Więcej…
 
BOOKTALKING


Schowek0131 maja w bibliotece szkolnej odbył się szkolny konkurs  prezentacji książki metodą Booktalkingu. Booktalking to  krótkie  zareklamowanie książki. Nie  jest to streszczenie ani recenzja, ale  raczej  przedstawienie  bohaterów, fabuły  czy  też  kilku scen z książki w taki sposób,  by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Główną zasadą prezentacji książek metodą booktalkingu jest nieujawnianie wszystkich informacji o książce, ale uwzględnianie tylko "kuszących" fragmentów.

Więcej…
 
8. WARSZAWSKIE TARGI KSIĄŻKI ZA NAMI

wtk-logo18 maja członkowie Koła Miłośników Biblioteki uczestniczyli w 8. Warszawskich Targach Książki. To największe międzynarodowe wydarzenie czytelnicze w Polsce. Gościem Honorowym tegorocznej edycji były Niemcy. Podczas czterech dni trwania Targów na PGE Narodowym zaprezentowało się ponad 800 wystawców z 32 krajów oraz 1000 autorów. 

Więcej…
 
Spotkanie z Markiem Kamińskim

 

12 grudnia członkowie Klubu Miłośników Biblioteki uczestniczyli w spotkaniu autorskim  z niezwykłym człowiekiem- Panem  Markiem Kamińskim, podróżnikiem, polarnikiem, przedsiębiorcą, coachem, pierwszym człowiekiem, który w tym samym roku zdobył oba bieguny Ziemi, założycielem  Fundacji, której celem jest, m.in. pomoc osobom potrzebującym i niepełnosprawnym oraz tworzenie programów edukacyjnych, laureatem wielu nagród i wyróżnień państwowych i społecznych,

Więcej…
 
Spotkanie z gwiazdą: w roli głównej Dynia

 

20161026_125619Uczniowie ZS w Bolechowie  z inicjatywy SU i Koła Miłośników Biblioteki wzięli udział w niecodziennym „Spotkaniu z gwiazdą”, w którym wystąpiła, nie kto inny jak, Dynia. Spotkanie miało formę konkursu. Młodzież stanęła do zaciętej rywalizacji w następujących konkurencjach:

Więcej…
 
20. Poznańskie Dni Książki 20. OFF Cinema Festival

416 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w promocji książki prof. M. Hendrykowskiego pt. „Dwaj ludzie z szafą”. To jedyna monografia poświęcona „etiudzie etiud”, jak zwykło się określać dzieło Romana Polańskiego, pt. „Dwaj ludzie z szafą”, opisująca niezwykłą historię powstania filmu, analizę i interpretację jego motywów. Promocję książki połączono z pokazem tytułowego filmu.

Więcej…
 
Stroiki na grobach w Murowanej Goślinie

 

10Członkowie Koła Miłośników Biblioteki wsparli uczniów klasy Ia, która w tym roku pełniła służbę na cmentarzu w Murowanej Goślinie, wykonanymi w ramach zajęć wiankami.

Stroiki udekorowały groby, których nikt od dawna nie odwiedza, zaniedbane i zapuszczone.

Więcej…
 
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

LOGO-NPRC-300x113Nasza szkoła zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymała  środki finansowe na zakup nowych książek.  W chwili obecnej realizujemy zamówienia, w których uwzględnione zostały preferencje czytelnicze uczniów w Bolechowie wyrażone w ramach Ogólnopolskich Wyborów Książek.

Więcej…
 
I Ogólnopolski Zjazd Bibliotekarzy Szkolnych


W  dniach 7-8 października  2016 roku w Łódzkim  Klubie  Nauczyciela przy ul. Piotrkowskiej odbył  się I Ogólnopolski Zjazd Bibliotekarzy Szkolnych – Łódź 2016. W imprezie uczestniczyło 80. nauczycieli bibliotekarzy z całej Polski, wśród nich Panie z obu naszych bibliotek szkolnych. Uroczystego otwarcia Zjazdu dokonał Marek Ćwiek - Prezes Okręgu Łódzkiego ZNP.

Więcej…
 
Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

 

3Od  16 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Murowanej Goślinie możemy oglądać wystawę fotograficzną Krzysztofa Stępnia z jego podróży do Kambodży w 2006 roku. Piękne, niezwykle klimatyczne ujęcia zabytków tego egzotycznego kraju,  codziennej pracy jego mieszkańców, a także przerażające świadectwa zbrodni popełnionych przez Czerwonych Khmerów na swoich rodakach stały się inspiracją do spotkania  w dniu 18 maja młodzieży ze szkół w Bolechowie i Murowanej Goślinie z Panem Grzegorzem Kucharczykiem w gościnnych progach Biblioteki Publicznej.

Więcej…
 
Film Wołyń

 

indeks3 listopada 2016r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz Koła Miłośników Biblioteki społeczność Zespołu Szkół w Bolechowie mogła obejrzeć głośno ostatnio komentowany polski dramat historyczny w reżyserii  Wojciecha Smarzowskiego pt.: „Wołyń”. Projekcję filmu poprzedził wykład pracownika IPN, Pana Tomasza Ciślaka.

Więcej…
 
2. edycja poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA za nami. BYLIŚMY TAM!!

 

4Tegoroczna edycja Festiwalu Kryminału GRANDA upłynęła pod znakiem licznych atrakcji. Gospodarz festiwalu Fundacja GRANDA we współpracy z uniwersytetem SWPS zadbał o to, aby każdy z fanów opowieści z dreszczykiem znalazł dla siebie coś interesującego. Były więc wykłady prowadzone przez specjalistów zajmujących się kryminalistyką i psychologią sądową, dyskusje panelowe, projekcje filmów kryminalnych, liczne warsztaty,

Więcej…
 
IV Sympozjum Samorządów Uczniowskich


10Za nami 4. spotkanie młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu poznańskiego w ramach Sympozjum Samorządów Uczniowskich. Tym razem było ono  poświęcone zagadnieniu kondycji czytelnictwa wśród młodzieży. Organizatorzy spotkania postawili sobie za cel znalezienie odpowiedzi na pytania o przyczyny niskiego poziomu czytelnictwa wśród młodych ludzi, zagrożenia wynikające z „mody na nieczytanie” oraz sposoby zmiany istniejącego stanu.

Więcej…
 
Bolechowo wspiera akcję JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

 

IMG_20160610_10515410 czerwca uczniowie wszystkich szkół zjednoczyli się w ogólnopolskiej akcji  Jak nie czytam, jak czytam. To niezwykłe przedsięwzięcie było odpowiedzią na wyniki  raportu Biblioteki Narodowej o stanie czytelnictwa w Polsce, z którego wynika, iż 63% Polaków powyżej 15. roku życia w ogóle nie czyta książek. Ponieważ coraz mniej rodziców czyta w domach i nie przekazują oni w naturalny sposób zamiłowania do czytania, rolę tę przejęły biblioteki szkolne.

Więcej…
 
Uwalniając książkę, zyskujesz wiedzę

 

IMG_814419 maja Miłośnicy Biblioteki zaprosili uczniów naszej szkoły wraz z wychowawcami do gry terenowej „Uwalniając książkę zyskujesz wiedzę”. Pomysłodawcą przedsięwzięcia była opiekunka Klubu Miłośników Biblioteki pani prof. Jolanta Czerniawska. O pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia poproszono pana prof. Tomasza Metlera, który ze swoimi wychowankami z klasy 2A – tegorocznymi mistrzami wojewódzkich zawodów sportowo-obronnych, przygotował mapę terenu, wytyczył trasę  przemarszu oraz punkty zadaniowe.

Więcej…