Szanowni Państwo,
 
w ślad za przesłanymi pocztą tradycyjną podziękowaniami w imieniu Stowarzyszenia ponownie składam podziękowania za Państwa pomoc i zaangażowanie włożone w organizację warsztatów dla młodzieży w ramach projektu „Sprawdź znamiona, nim rak da znak!”. Dzięki Państwa uprzejmości realizacja projektu zakończyła się pełnym sukcesem.
 
Podsumowaniem projektu jest clip edukacyjny w zakresie nowotworów skóry z udziałem uczestników warsztatów. Poniżej przesyłam link do clipu. Nasze Stowarzyszenie było by wdzięczne gdybyście Państwo zechcieli umieścić go na stronie internetowej szkoły czy też wykorzystać do celów edukacyjnych.
 
Podaje również kilka danych podsumowujących cały projekt:
W ramach projektu “Sprawdź znamiona, nim rak da znak!” nasze Stowarzyszenie przeprowadziło warsztaty edukacyjne w 7 szkołach ponadpodstawowych z terenu Powiatu Poznańskiego. Podczas warsztatów zostały poruszone tematy z zakresu: profilaktyki, samodzielnego badania skóry, zagrożeń wynikających z nadmiernego opalania się, korzystania z solarium, wykonywania tatuaży na skórze oraz wczesnej diagnostyki choroby.
 
Łącznie zostało przeprowadzonych 20 warsztatów w których wzięło udział 735 uczniów oraz 14 edycji badań znamion skórnych. Podczas badań z zastosowaniem videodermatoskopu przebadanych zostało 838 osób. 81 osobom, zalecono usunięcie niepokojących zmian, 86 osobom zalecono dalszą obserwację.
 
 
Z poważaniem
Patrycja Bartoszewska