Komunikat dla Murowanej Gośliny. 2018-01-26 12:35:25

Wszyscy użytkownicy sieci gazowej na terenie miasta i gminy Murowana Goślina (a także miejscowości Potasze, Biedrusko) proszeni są o zamknięcie zaworów gazowych. Absolutnie nie wolno obecnie korzystać z jakichkolwiek urządzeń funkcjonujących z użyciem gazu. Na posesjach, które zostały opuszczone przez mieszkańców po wybuchu, zawory zostaną zabezpieczone i zamknięte przez pracowników spółki gazowniczej. Ponowne otwarcie zaworów będzie możliwe wyłącznie po kontrolach i odpowietrzeniu instalacji przeprowadzonej przez pracowników z uprawnieniami. Gaz-System dostarczy na miejsce cysterny ze skroplonym gazem LNG, który zostanie wprowadzony do sieci tak, by jeszcze dziś wieczorem była możliwość wznowienia dostaw gazu do odbiorców. Dotyczy to odbiorców z Murowanej Gośliny, Rakowni, Mściszewa, Raduszyna, Przebędowa, Złotoryjska, Bolechowa, Bolechówka, Owińsk, Bolechowa-Osiedle, miejscowości Potasze, a także Promnic oraz Biedruska. Służby gazownicze pracują nad jak najszybszym usunięciem skutków awarii.

http://wzk.poznan.uw.gov.pl/komunikaty-ostrzegawcze

powyżej link do komunikatu i tam będą informacje o wznowieniu dostaw gazu

 

 

Paweł Kurosz

Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

 

Starostwo Powiatowe w Poznaniu, ul. Jackowskiego 18, 60-509 Poznań

tel. (61) 8410 546, fax (061) 8410 691, email: pawel.kurosz@powiat.poznan.pl , www.powiat.poznan.pl