6 kwietnia,  od godziny 13 do 17,odbyły się „Drzwi Otwarte” w budynku ZS  w Bolechowie, przy ulicy Szkolnej w Murowanej Goślinie. Celem tego spotkania było przedstawienie oferty edukacyjnej Zespołu Szkół i zachęcenia tegorocznych absolwentów klas gimnazjalnych szkół podstawowych z Murowanej Gośliny i sąsiednich gmin do podjęcia nauki w roku szkolnym 2018/2019.

Organizatorzy spotkania zadbali o wyczerpującą informację o kierunkach kształcenia i liczne atrakcje, które miały uprzyjemnić spotkanie. Przybyli uczniowie i ich rodzice zwiedzali sale dydaktyczne i świetnie wyposażoną pracownię gastronomiczną. Największym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska przygotowane przez uczniów Technikum Hotelarstwa iTechnikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, klasę patronacką firmy „SolarisBus&Coach S.A.” oraz Technikum Informatycznego.

 

Zwiedzający mogli skosztować naleśników na słodko, skomponować atrakcyjny, owocowy deser i skosztować przygotowanej przez baristkę kawy.

 

Dla zainteresowanych informatyką przygotowaliśmy możliwość obejrzenia”komputera od podszewki”.Potencjalni przyszli mechatronicy mogli zapoznać się z warunkami pracy w „Solarisie”, porozmawiać z jej przedstawicielami i zrobić sobie zdjęcie z „jamnikiem” – zielonym.

 

Uczniowie, którzy chcieliby po szkole mieć „fach w ręku” mogli uzyskać informacje o najlepszych zakładach, do których mogą udać się na praktyczną naukę zawodu.

 

Nie można teżbyło przejść obojętnie obok placu budowy – żeby było lepiej, trzeba przejść przez trudy jej  rozbudowy – my  bardzo się cieszymy że rok szkolny 2019/2010 rozpoczniemy już w nowym budynku. Na razie można obejrzeć wizualizację nowego budynku w gablotach szkolnych.

 

Uczniowie z Murowanej Gośliny i Bolechowa, udzielali informacji oraz proponowali udział w ciekawych konkursach. W ciągu czterech godzin zaprezentowaliśmy atuty naszych szkół, które dają gwarancję szybkiego zaistnienia na rynku pracy. Mamy nadzieję, że wielu naszych gości pojawi się u nas ponownie.

Kształcimy ze smakiem.

 

                                                                        Czekamy na Was już w maju!

Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego dnia – serdecznie dziękujemy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA