„3 w 1” czyli 21 marca

W czwartek, 21 marca, w naszej szkole nie było zajęć dydaktycznych, co nie oznacza, ze wagarowaliśmy, wszak dzień ku temu. W tradycyjny dzień wagarowania, w naszej szkole odbyło się potrójne święto. Po pierwsze, obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Dezyderego Chłapowskiego. Z tej okazji odbył się uroczysty apel w sali OSP, w ramach którego poznaliśmy bliżej sylwetkę generała, którego postać przybliżono nam w montażu „Pana Tadeusza” (Mateusz Jarzyński) z życiorysem patrona (Michalina Modlibowska). Ponadto odbył się konkurs wiedzy o jego życiu, w którym udział wzięli „zaopatrzeni” w kotyliony z podobizną generała – zespoły nauczycieli i uczniów. Po drugie – świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji odbyły się pokazy mody wiosennej oraz przegląd piosenki o podobnej tematyce. Po trzecie – nauka, więc Dzień Przedmiotów Ścisłych. W szkole rozwiązywaliśmy w salach lekcyjnych testy z wiedzy przedmiotowej, ale też z wiedzy o szkole, uczniach i nauczycielach. Dzień, pomimo braku zajęć lekcyjnych, obfitował w wiele atrakcji i był świetną okazją, nie tylko do nauki w przyjemnej atmosferze, ale też do integracji środowiska szkolnego.

Organizację Dnia Patrona Szkoły oraz Pierwszego Dnia Wiosny i Dnia Przedmiotów Ścisłych koordynowały panie: Wiesława Jeżewska, Ewelina Niewolak-Druchlińska i Anna Stefańska.

DSCF2020 (Kopiowanie) DSCF2027 (Kopiowanie) DSCF2053 (Kopiowanie) DSCF2054 (Kopiowanie) DSCF2100 (Kopiowanie) DSCF2103 (Kopiowanie)