Spotkanie z Anną Onichimowską

17 listopada wybraliśmy się do  Gimnazjum nr 1, które było organizatorem spotkania z  Anną Onichimowską,   autorką  ponad 40 książek głównie dla dzieci i młodzieży.
Podczas spotkania, pisarka opowiadała o swoim życiu i początkach twórczości oraz o tym jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem dla młodzieży. Czytała wybrane fragmenty swoich opowiadań i powieści.  Autorka  porusza    w nim trudne tematy współczesnego świata jakimi są m.in. uzależnienia, w tym narkomania, samotność, kryzys rodziny, a także ważne życiowe wybory przed jakimi stają młodzi ludzie.
Na zakończenie  pisarka  odpowiedziała  na wiele pytań młodych czytelników, a wszyscy chętni    otrzymali  specjalną dedykację z autografem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

CZYTAJ  BO WARTO!

 

25 października  w Bibliotece Publicznej odbył się  Konkurs Pięknego Czytania,   w  którym uczestniczyli zwycięzcy etapu klasowego naszej szkoły .

Wyłonieni uczniowie  wzięli udział w finale, w którym prezentowali  wybrane utwory Henryka Sienkiewicza.

Głośnie czytanie  oceniały panie: Dioniza Boch, Zdzisława Godawa oraz Renata Kajdaniak biorąc pod uwagę dykcję, interpretację oraz  ogólny wyraz artystyczny.

Największe  wrażenie na komisji wywarła interpretacja fragmentu „Potopu” w wykonaniu Moniki Rembacz.  Miejsce   drugie przyznano  Wiktorii Sądej zaś  trzecim obdzielono: Weronikę Szymczak, Joannę Budych  oraz Pawła Stockiego.

Pani Dioniza Boch pogratulowała  młodzieży odwagi i  umiejętności przełamania tremy. Udzieliła cennych  wskazówek, które będą  bardzo  pomocne  w kolejnych przygotowaniach  konkursowych.

Laureaci otrzymali ufundowane przez szkołę  bony podarunkowe,  wszystkich zaś  obdarowano słodkimi upominkami.

Poczęstunek dla konkursowiczów  zawdzięczamy niezawodnej Radzie Rodziców.

Dziękujemy Bibliotece  Publicznej  oraz   Pani Dionizie Boch   za  okazana pomoc w  przeprowadzeniu  tej czytelniczej imprezy.

Organizatorzy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Konkurs 

Czy fotografia może uchwycić ducha książki?

 

Zróbcie zdjęcie na podstawie wybranej książki – spróbujcie uchwycić wyjątkowość, atmosferę, „ducha” danego utworu.

Spróbujcie przedstawić własne wyobrażenia na temat miejsc, bohaterów, czasu, scen itp.

Fotografie mogą  być typowymi portretami,  lub odnosić się do sytuacji czy też motywów książkowych.

Możecie wykorzystać rekwizyty i kostiumy. Możecie pracować  indywidualnie lub w zespołach.

Zdjęcie w wersji elektronicznej dostarczcie  do biblioteki szkolnej.

Prace mogą być kolorowe, czarno – białe, w sepii.

Konkurs fotograficzny  trwa  do 20 listopada.

Wszystkich potrzebnych informacji udziela biblioteka szkolna.

Po ogłoszeniu zwycięzców  zostanie zorganizowana wystawa prac konkursowych.

Zapraszamy do udziału 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

SPOTKANIE Z PISARZEM

20 października  zawitaliśmy do  Biblioteki  Publicznej, gdzie miało miejsce   spotkanie z  Arkadiuszem Niemirskim pisarzem, satyrykiem i  dziennikarzem. Autor przygotował prezentację multimedialna,  która wprowadziła publiczność w   świat Jego dzieciństwa, młodości, muzyki, studiów i pracy w kabarecie, którego był współzałożycielem. Arkadiusz Niemirski to  autor książek dla młodzieży i dorosłych. W 2000 zadebiutował powieścią „Pan Samochodzik i skarby wikingów”. Do 2006 wzbogacił tę  serię o szesnaście tomów. W lipcu 2003 ukazała się jego pierwsza  powieść detektywistyczna dla młodzieży „Pojedynek detektywów” oraz zbiór opowiadań kryminalnych „Zbrodnia prawie doskonała”. Ostatnio  ukazały się dwie detektywistyczne książki dla młodzieży „Pojedynek detektywów” i „Testament bibliofila”. Dla dorosłych czytelników  stworzył zbiór opowiadań kryminalnych „Zbrodnia prawie doskonała”.  Najświeższa  jego  powieść z dreszczykiem to „Prowokator”.  Autor na koniec spotkania udzielił  odpowiedzi na wiele pytań związanych z Jego twórczością.  Chętni mogli  zakupić prezentowane przez autora nowości.

gz

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ogólnopolski Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasza szkoła zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymała  środki finansowe na zakup nowych, interesujących książek.  Na bibliotecznych półkach  czekają  już pozycje, które uzyskały największą ilość  Waszych głosów  w wyborach książek.

nprcz_logo_lokomotywa

 

 

Ogólnopolski Zjazd Bibliotekarzy Szkolnych

 

W dniach 7-8 października 2016 roku w Łódzkim Klubie Nauczyciela przy ul. Piotrkowskiej odbył się I Ogólnopolski Zjazd Bibliotekarzy Szkolnych – Łódź 2016. W imprezie uczestniczyło 80 nauczycieli bibliotekarzy z całej Polski, m.in. z Łodzi, Warszawy, Poznania, Gdyni, Olsztyna i Oświęcimia.

Uroczystego otwarcia Zjazdu dokonał Marek Ćwiek – Prezes Okręgu Łódzkiego ZNP.

Pierwszego dnia Zjazdu uczestnicy wysłuchali prelekcji dotyczących form promocji czytelnictwa przez łódzkie instytucje i organizacje pozarządowe, nowoczesnego oblicza biblioteki oraz dobrych praktyk związanych  z twórczą i innowacyjną działalnością bibliotek.

W drugim dniu odbyły się warsztaty w zakresie m.in. wykorzystania kart kreatywnych i gier fabularnych do twórczego pisania i opowiadania, zastosowania technik artystycznych w bibliotece, zabaw fabularnych z wykorzystaniem sztuki składania papieru oraz tworzenia textile booków.

Zjazd był doskonałą okazją do integracji środowiska nauczycieli bibliotekarzy szkolnych oraz wymiany poglądów i doświadczeń zawodowych.

źródło http://www.lodz.oupis.pl/aktualnosci/new-275-1/

 

 

SPOTKANIE Z „ŻYWĄ KSIĄŻKĄ”

6 października gościliśmy w naszej szkole podróżników Państwa Alicję i Jędrzeja Łukowskich. Są oni autorami przewodnika turystycznego „Bajkał i góry Przybajkala”.

W 2005 roku pierwszy raz trafili nad Bajkał i od tej pory nieustannie tam wracają – latem i zimą, prywatnie i z grupami. Pół roku spędzili w Irkucku na wymianie studenckiej, odwiedzając najróżniejsze zakątki Przybajkala i poznając wielu niezwykłych ludzi.
Nad Bajkał można pojechać, żeby ruszyć z plecakiem w dzikie góry, powłóczyć się po najbardziej urokliwych zakątkach wybrzeży i napić się wody wprost z najczystszego jeziora świata, by poznać kulturę żyjących obok siebie Buriatów i rosyjskich Sybiraków oraz dotknąć historii polskich zesłańców, którzy odcisnęli na tej ziemi trwały ślad swej pracy, wiedzy i umiejętności. Można wybrać się nawet po to, żeby się opalać, bo słońca jest tam więcej niż na czarnomorskiej riwierze! Wyjazd w te okolice nie spodoba się tylko tym, dla których w podróży liczy się przede wszystkim wygoda i którzy muszą mieć wszystko dopięte na ostatni guzik.

Spotkanie było adresowane do uczniów oraz lokalnej społeczności i odbyło się dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców, której bardzo dziękujemy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

W piątek 29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania, ogłoszony przez Polską Izbę Książki. Nasza szkoła również uczestniczyła w tym wydarzeniu, czytając w szkolnej bibliotece. Wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji, serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

FESTIWAL KRYMINAŁU GRANDA 

Tegoroczna edycja Festiwalu Kryminału GRANDA upłynęła pod znakiem licznych atrakcji. Gospodarz festiwalu Fundacja GRANDA we współpracy z uniwersytetem SWPS zadbali o to, aby każdy z fanów opowieści z dreszczykiem znalazł dla siebie coś interesującego. Były więc wykłady prowadzone przez specjalistów zajmujących się kryminalistyką i psychologią sądową, dyskusje panelowe, projekcje filmów kryminalnych, liczne warsztaty, spektakle oraz spotkania z autorami książek kryminalnych.

W sobotę 24.09  liczna  grupa naszej młodzieży uczestniczyła w wykładzie prof. Szymona Draheima „Jak rozpoznać psychopatę?” Profesor Draheim specjalizuje się w badaniach nad osobowością i emocjami oraz wiarygodnością zeznań świadków, analizując m.in. ich zachowania mimiczne. W trakcie wykładu prowadzący szczegółowo opisał cechy osobowości psychopatycznej, nakreślił metody jej diagnozowania oraz techniki badania i kontroli zachowań psychopatycznych. Był to niezwykle ekscytujący wykład wzbogacony

o niespodziewane efekty specjalne mające przybliżyć uczestnikom przekazywane treści.

Istotnym punktem programu naszej wycieczki był udział w zorganizowanej przez Fundację GRANDA Gali Premier i Nowości. Tego dnia mieliśmy niepowtarzalną okazję spotkania w jednym miejscu  11. najbardziej cenionych w Polsce autorów książek kryminalnych- m.in. Mariusza Czubaja, Marka Krajewskiego, Remigiusza Mroza, Joannę Opiat-Bojarską i innych. Prowadząca galę Anna Misztak, redaktor naczelna portalu Lubimyczytać.pl, sprawiła, że atmosfera spotkania była bardzo sympatyczna, a humor, jaki dopisywał autorom, udzielał się także publiczności.

Po spotkaniu mieliśmy okazję zakupu nowości książkowych, zdobycia autografów i dedykacji ulubionych pisarzy, z czego wielu z nas skorzystało.

Udział w festiwalu, mimo iż spędziliśmy tam tylko 1 dzień, był bardzo przyjemnym

i ciekawym doświadczeniem, które zamierzamy powtórzyć.

 

J.C. oraz G.Z

festiwal-kryminalu-granda            festiwal-granda

 

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

W dniach od 01.09.2016 r. do 16.09.2016 r. rozpoczynamy zbiórkę używanych podręczników szkolnych.

Podpisane i wycenione  podręczniki   prosimy dostarczać do  biblioteki  w godzinach jej pracy. Do książek należy dołączyć wypełniony formularz (do odebrania w bibliotece).

Sprzedaż używanych  podręczników  prowadzona  będzie przez nauczyciela bibliotekarza  do 30.09.2016 r.

Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi listami podręczników szkolnych zamieszczonymi na stronie internetowej szkoły, aby uniknąć przynoszenia książek wycofanych z programów nauczania.

 

WARSZTATY RĘKODZIEŁA

Dnia 11 lipca  gościliśmy w naszej szkole     40 – osobową  grupę dzieci    z parafii Św. Michała Archanioła w Oszmianie na Białorusi. Kolejny raz przyjechali oni  do Polski na wakacje.  Przygotowaliśmy  dla nich   warsztaty  gastronomiczne i rękodzieła.   Wszyscy świetnie się bawili, co upamiętnia kilka wspólnych zdjęć.

Organizatorzy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 PASJONACI 2016

„Musimy mieć pasję,   żeby wyzwolić entuzjazm

potrzeby do skutecznego działania   i realizacji celów i marzeń”

Kolejny raz w naszej szkole odbył się konkurs „Pozytywnie zakręceni”, adresowany do wszystkich, którzy mają jakąś pasję, coś tworzą, komuś pomagają, robią coś  pożytecznego. Przez  kilka miesięcy  uczniowie mogli składać swoje prace w szkolnej bibliotece.   W tym roku szkolnym komisja konkursowa postanowiła  przyznać  nagrody wszystkim, którzy  podzielili się z nami swoimi  zainteresowaniami. A  było to ośmioro wspaniałych, młodych ludzi.

Oto oni:

Piękne prace plastyczne:  Ania Pędzińska i Patryk Rzadkiewa.

Pasja  fotograficzna  Iwona Rozmiarek

Rękodzieło : Asia Smolanowicz i Monika Rembacz (dodatkowo pasja czytania)

Strażak  ratownik  Patryk Gutkowski

Działalność poetycka  Madzia Kantorska

Jazda wyczynowa na rowerze  Hubert Rzepka

Gratulujemy  i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach  w przyszłym roku szkolnym.

Wszystkie nagrody zostały  ufundowane przez   Radę Rodziców, której serdecznie dziękujemy.

Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 PROJEKT „DOBRE WYCHOWANIE”

20 czerwca 2016 r. spotkaliśmy się na okolicznościowym apelu, na którym zostały ogłoszone wyniki ostatnich konkursów szkolnych.

Klasy: 1Az, 1Cz i 2Cz wraz z wychowawcami włączyli się do projektu „Dobre Wychowanie”, którego szkolnym koordynatorem jest Pani Jolanta Czerniawska. Dziękujemy im za zaangażowanie. Jednym z zadań było przygotowanie plakatów, powstały one podczas zajęć przeprowadzonych przez wychowawców na temat pozytywnego i negatywnego wpływu środowiska na rozwój człowieka. Zwycięskie klasy zostały nagrodzone słodkimi  upominkami.

Nagrody indywidualne w tym  projekcie  za plakat  „Mój wygląd świadczy o mnie” otrzymały: Joanna Smolanowicz, Wioletta Makowska, Jagoda Lewandowska i Agnieszka Koprowska. Nagrodę specjalną za walory artystyczne pracy  otrzymała Wiktoria Meyer.

Z pośród oddanych głosów na nowe tytuły dla biblioteki zwycięski kupon należał do Moniki Rembacz.

W nieustającym konkursie czytelniczym nagrody otrzymały: Monika Krajnik, Monika Rembacz, Magdalena Kantorska, Karolina Czempińska.

Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców, której serdecznie dziękujemy.

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku do udziału w konkursach.

                                                                                                               Nauczyciele- bibliotekarze

 OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

CZYTELNICTWO NA SYMPOZJUM SAMORZĄDÓW  UCZNIOWSKICH

Za nami 4. spotkanie młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu poznańskiego w ramach Sympozjum Samorządów Uczniowskich. Tym razem było ono  poświęcone zagadnieniu kondycji czytelnictwa wśród  młodzieży.

Organizatorzy spotkania postawili sobie za cel znalezienie odpowiedzi na pytania      o przyczyny niskiego poziomu czytelnictwa wśród młodych ludzi, zagrożenia wynikające z „mody na nieczytanie” oraz sposoby zmiany istniejącego stanu.

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby program tego wydarzenia był bogaty      i interesujący, zarówno pod względem merytorycznym, jak i towarzyskim.

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: psycholog, pan Tomasz Kilarski; pasjonat czytania, miłośnik literatury z dziedziny historii powszechnej, historii sztuki   i literatury polskiej, właściciel liczącej ponad 1100 woluminów prywatnej biblioteki- pan Andrzej Czerniawski oraz polonistka, pani prof. Monika Dziurla. Swoje zainteresowania czytelnicze zaprezentowali młodzi ludzie zrzeszeni w klubie fantastyki Druga Era oraz entuzjaści literatury japońskiej- Sebastian Maciejny  i Cyprian Czechowski- recenzenci My3DS, Adam Miążek i Kacper Matysiak- fani anime i mangi, pasjonaci kultury japońskiej oraz Marta Gebru- sympatyczka Drugiej Ery, założycielka sekcji LARP-owej.

W ramach konferencji odbyły się debaty tematyczne oraz liczne warsztaty praktyczne. Młodzi ludzie uzyskali wiedzę na temat zagrożeń wynikających  z nieczytania, tj. podatność na manipulację i propagandę, zanik kreatywności, zanik umiejętności porozumiewania się, wychowanie oparte na powierzchownej wiedzy, dyletanctwie i tandecie, zanikanie empatii, brak tolerancji, a w ostatecznym rachunku upadek kultury i cywilizacji oraz wypracowali projekt zmian mogących odmienić istniejący stan.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty przeprowadzone przez młodych pasjonatów fantastyki. W trzech prowadzonych równolegle blokach tematycznych odbyły się prelekcje o literaturze fantasy, prezentacje gier LARP-owych, prezentacje gier konsolowych Nintendo 3DS, spotkania i warsztaty rysowania w stylu mangi, prelekcja o japońskich komiksach, animacji i kulturze japońskiej oraz dyskusja          o wpływie anime na popkulturę.

Tegoroczne sympozjum zaowocowało nawiązaniem wielu towarzyskich kontaktów. Staraliśmy się, aby zapisało się ono w pamięci jej uczestników jako miejsce,  w którym można nie tylko zdobywać wiedzę i umiejętności, ale także miło spędzić czas.

Dziękujemy młodzieży, która zaangażowała się w organizację wydarzenia:

 

Darii Budych

Weronice Szymczak

Kindze Spochaczyk

Roksanie Czubale

Weronice Dawidowicz

Martynie Wróblewskiej

Martynie Łech

Darii Paluch

Jerzemu Dłużewskiemu

Marcinowi Cichemu

Jarosławowi Dalekiemu.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 OGÓLNOPOLSKA AKCJA „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

„Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.”

Jest też  jednym  z najlepszych sposobów relaksu, daje bowiem wytchnienie i możliwość oderwania od szarej rzeczywistości. Wiedzą  o tym  nasi uczniowie,  którzy postanowili  wesprzeć ciekawą ogólnopolską  inicjatywę  organizowaną przez „Bibliotekę w szkole” „Jak nie czytam jak czytam”. Akcja ta polega  na    promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

10 czerwca o 10.00  spotkaliśmy się na boisku szkolnym, gdzie  utworzyliśmy wielkie  czytające serce. Niecodzienne spotkanie zakończyło się jednoczesnym czytaniem… w ciszy.
Co prawda było nas niewielu w tym dniu,  ale przecież nie liczy się ilość lecz jakość. Dziękuję uczniom i nauczycielom   za wspólną  czytelniczą zabawę.

 

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 WOREK Z NAGRODAMI

31 maja  odbył się  okolicznościowy  apel,  na którym    wręczono nagrody  zwycięzcom Szkolnego Konkursu Języka Rosyjskiego, Szkolnego Konkursu Fotograficznego  „Przyjaźń”oraz Ogólnoszkolnego Konkursu „Mistrz savoir vivre”.

I miejsce  w konkursie językowym  zajęły  ex aequo siostry  Violetta i  Wirginia  Kołodziejczak. Wyróżnienie otrzymały  Agnieszka  Lossa  i Agata Klewenhagen . Agata  otrzymała również  dyplom  za udział w  szkolnym konkursie fotograficznym  pt. „Przyjaźń”.

W maju  został  przeprowadzony konkurs „ABC dobrego wychowania”   o zaszczytny  tytuł „Mistrza  savoir  vivre’u”. Największą wiedzą o  dobrych manierach, formach towarzyskich i regułach  grzecznościowych  wykazał się Daniel Linert, który  został „Mistrzem  savoir vivre’u”. Tytuł wicemistrzyni przypadł  Joannie  Budych.

Zwycięzcom gratulujemy!

Wszyscy laureaci otrzymali sympatyczne  nagrody  ufundowane przez Radę Rodziców.

mistrzOLYMPUS DIGITAL CAMERA

SPOTKANIE CZYTELNICZE W GIMNAZJUM NR 1

25 maja   udaliśmy się  do   Gimnazjum nr 1  gdzie     uczestniczyliśmy  w spotkaniu  z Panią  Judytą  Watołą i Panem Dariuszem  Kortkiem, autorami książki „Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego  kardiochirurga”.  Impreza odbyła się  w ramach  Powiatowego  Konkursu Czytelniczego  „Mól Książkowy”.  Tegoroczna   edycja  przebiegała  pod hasłem „Człowieka określa nie tylko to, co  osiągnął, lecz to, co pokonał”.  Dziennikarze  przedstawili nam fascynującą  postać  profesora  Zbigniewa Religi, oddanego bez reszty  ratowaniu  ludzkiego życia. Dziękujemy organizatorom  za możliwość uczestniczenia  w interesującym spotkaniu.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

Od  16 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Murowanej Goślinie możemy oglądać wystawę fotograficzną Krzysztofa Stępnia z jego podróży do Kambodży w 2006 roku. Piękne, niezwykle klimatyczne ujęcia zabytków tego egzotycznego kraju,  codziennej pracy jego mieszkańców, a także przerażające świadectwa zbrodni popełnionych przez Czerwonych Khmerów na swoich rodakach stały się inspiracją do spotkania  w dniu 18 maja młodzieży ze szkół w Bolechowie i Murowanej Goślinie z Panem Grzegorzem Kucharczykiem w gościnnych progach Biblioteki Publicznej.

Pan Grzegorz Kucharczyk przez ponad rok w latach 1992-1993, jako specjalny wysłannik  misji pokojowej z ramienia ONZ, przebywał w Kambodży i prowadził tam edukację przedwyborczą oraz nadzorował pierwsze demokratyczne wybory parlamentarne po kilkunastoletniej dyktaturze Czerwonych Khmerów. Podczas środowego  spotkania w niezwykle barwny  sposób  przybliżył nam bogatą i niezwykle dramatyczną historię Kambodży, jej kulturę, obyczajowość i kulinaria, a następnie udzielał odpowiedzi na pytania zadawane przez młodzież.

Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

APEL WALENTYNKOWY

W dniu 16 lutego 2016 w szkole w Murowanej Goślinie odbył się Apel Walentynkowy, podczas którego podsumowano walentynkowe konkursy biblioteki.

Konkurs czytelniczy

9 i 10 lutego odbywał się w naszej szkole konkurs czytelniczy pt.: „Miłość w literaturze pięknej”.
Na licznie przybyłych uczestników z klas zawodowych i technikum czekały zadania o zróżnicowanym stopniu trudności. Wszyscy z zapałem próbowali stawić im czoła.

Zagadka walentynkowa
Poprawnej odpowiedzi udzielili: Magdalena Bentkowska, Oliwia Czaplińska, Monika Stróżewska, Małgorzata Repczyńska, Wiktoria Łatak, Magdalena Kantorska, Donata Chruścicka, Jagoda Lewandowska, Bartosz Kępka i Zuzanna Adamska.

Autorzy najciekawszych wierszyków walentynkowych
Bartosz Kępka, Marcin Zawieja, Lidia Prywałow, Oliwia Czaplińska, Szymon Dreger, Barłomiej Woźniak i Karolina Kaczmarek.

Wszyscy wymienieni otrzymali czekoladowe słodkości.

Poniżej jedna z nagrodzonych rymowanek

Często od ściany do ściany
chodzisz mocno zdołowany.
Dużo myślisz o osobie,
która się już kocha w tobie?
Lecz czy słuszne to zmartwienie ?
Lepiej spytaj o chodzenie!

Kolejni nagrodzeni to uczestnicy, którzy najlepiej poradzili sobie z zadaniami polegającymi na
dokończeniu przysłów o miłości, rozpoznaniu autora po fragmencie utworu, połączeniu ze sobą słynnych par z literatury, historii i filmu. W tym roku podium uginało się od ilości uczestników, którzy zdobyli taką samą ilość punktów.

Miejsce I

Monika Rembacz
Magdalena Salamon

Miejsce II

Marcin Wichtowski
Magdalena Bentkowska

Miejsce III

Angelika Franc
Kacper Nawrocki
Marcelina Bloch
Magdalena Kantorska
Joanna Budych

Wyróżnienia

Karolina Kaczmarek
Bartosza Kępka

Dla pozostałych uczestników przygotowano słodkie podziękowania za udział w imprezie czytelniczej.
Dziękujemy Radzie Rodziców, która sfinansowała zakup nagród konkursowych, a wszystkich uczniów zapraszamy do kolejnych konkursów organizowanych w naszej szkole.

G

 OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA